Co všechno si dokážu s paměťovými technikami zapamatovat?

Stručně řečeno: COKOLI! Je jedno, jestli jde o učivo do školy, cizí slovíčka, prezentace a přednášky, jména a obličeje, vtipy nebo třeba básně. Pojďme se blíže podívat na oblasti, ve kterých jsou paměťové techniky neocenitelné…

 

Jak se naučit cizí jazyk mnohem rychleji

Cizí slovíčka nám dělají takové problémy, protože jde o neuchopitelné pojmy, které si nedokážeme nijak představit, které si nemáme s čím spojit. Spousta lidí se cizí slovíčka učí tzv. biflováním, cizí slovo a jeho význam si neustále opakují. Tato metoda je však neuvěřitelně nudná a hlavně neefektivní!

Naproti tomu existuje krásná paměťová technika, které se říká “metoda klíčového slova”.  Je velice jednoduchá, učení je s ní mnohem rychlejší a jako bonus je učení zábava.

Jak si perfektně zapamatovat prezentaci nebo přednášku

Je zkrátka pravdou, že ten, kdo dokáže mluvit “spatra”, kdo se vyjadřuje volně a bez toho, aby neustále musel sledovat své poznámky, na posluchače působí mnohem přesvědčivěji a celkově lépe.

S paměťovými technikami už nikdy nebudeš muset prezentaci číst. Jednoduše si ji perfektně zapamatuješ. Díky tomu už nebudeš ve stresu, že něco zapomeneš. Budeš si jistý sám sebou, budeš sebevědomý a uvolněný.

Jak se učit do školy

Mnoha žákům a studentům dělá školní učivo problémy. Nudným učením tráví dlouhé hodiny svého mladého života. Bohužel, naprosto zbytečně. Ač je to k nevíře, studentům obecně nikdy nikdo neřekl, jak se mají správně učit! Je nepochopitelné, že žáci ve škole nevědí, jak se mají do školy správně učit!

Kdyby jim někdo o paměťových technikách řekl, ušetřili by spoustu času, stresu a pamatovali by si více.

Jak si pamatovat básně, citáty nebo vtipy

S pomocí paměťových technik si budeš jakékoliv básně, citáty nebo vtipy pamatovat tak dlouho, jak jen budeš chtít. Učení samotné Ti navíc zabere mnohem méně času.

Jak si pamatovat jména a obličeje

Pamatovaní si jmen s obličeji je skvělá společenská dovednost. S touto schopností můžete udělat skvělý dojem.

Jistě už tušíte, že i na tuto oblast existuje paměťová technika. Ano, máte pravdu. A je přímo brilantní!

A všechno ostatní...

Záleží jen na vaší představivosti. Můžou to být třeba čísla platebních karet, historická data, odborné latinské názvy, dopravní značky, příznaky nemocí, filosofické směry, příkazy v programování, klávesové zkratky, chemické prvky, seznamy úkolů, celý balíček karet v přesném pořadí, písmena řecké abecedy, nákupní seznamy nebo třeba sto desetinných míst Ludolfova čísla!

Zkrátka a prostě, paměťové techniky ti pomůžou kdekoliv.

A co dál?

V tuto chvíli se nabízejí dvě možnosti. Buď si říct, že by bylo fakt super tohle všechno umět, ale pokračovat v klasickém, nudném a neefektivním učení, NEBO SE PAMĚŤOVÉ TECHNIKY NAUČIT POUŽÍVAT.

Každý má svou schopnost učit se ve svých rukou. Jak budeš postupovat dál, je jen na Tobě.